Dobra zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dobra zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co oznacza określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to firma, która para się w dostawach pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do żwiru, należy usunąć górną warstwę ziemi. Pod nią zazwyczaj znajduje się warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod złożami ziemi znajduje się dorodny, drobny żwir, który widzimy codziennie.

Aby lepiej opisać technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wstukamy więc poszukiwaną przez nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam wyniki zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy w stanie więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może znaleźć interesujące informacje o oferowanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, należą do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten cudowny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. Tak więc większość z dostępnych na rynku żwirów ozdobnych posiada tą samą średnicę. Sama natura nie ukształtowała by tysięcy kamyczków o tak identycznych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na terenie złóż granitowych może oferować kruszywo najlepszej jakości. Również koszt takiego żwiru jest o wiele wyższą od innych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Budulcem każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego rodzaju podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na dole gruby żwir, później o mniejszej gramaturze i na wierzchu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Nasze rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość