W jakim miejscu dostać dobry żwir oraz ziemię ogrodową w Koninie?


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

W jakim miejscu dostać dobry żwir oraz ziemię ogrodową w Koninie?

Postautor: adambyczek » 16 wrz 2016, 11:40

Witam, szukam żwirowni w okolicach Konina, która posiada w swojej ofercie sprzedaż żwiru. Dobrze było by aby Ci sami ludzie posiadali w swojej ofercie ziemię ogrodową. Żwir potrzebuje na zrobienie drogi dojazdowej do domu. Rozmyślam jakie kruszywo będzie najlepsze. Czy wybrać gruby żwir? A może wymieszać go z tzw. klinowcem. Czytałem trochę artykułów na ten temat i każdy coś innego doradza. Ziemia potrzebna jest na wyrównanie działki. Na początku myślałem aby dać piach, a na niego lepszą ziemię. Co myślicie o takim rozwiązaniu. Ogólnie potrzebuje żwirowni, która posiada ziemię ogrodową oraz różnego typu żwir. Czy ktoś z was jest w stanie coś polecić w Koninie?

podobne tematy:

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Gdzie mogę dostać dobry żwir oraz ziemię ogrodową w Koninie?

Postautor: tolek1980 » 16 wrz 2016, 12:04

Witaj. Ogólnie mówiąc w Koninie to są ze dwie żwirownie. Dość dobra żwirownia, która sprzedaje ziemię ogrodową to ta - http://wis-kruszywa.pl . Sam zamawiałem od nich kruszywo do utwardzenia drogi i byłem zadowolony, więc mogę Ci ich polecić. Natomiast jeśli chodzi o wyrównanie dojazdu do domu to sugeruje to rozbić na dwa etapy. W pierwszym roku rozrzucić dość grube kruszywo i go ubić. Po roku czasu spora jego cześć wbije się w ziemię. Dopiero wtedy powinno się dosypać średniego kruszywa a na wierz położyć żwir drobny. Kamyczki 2-3 cm, które powinno się uwalcować. Jeśli chodzi o wyrównanie działki to jak najbardziej należy wysypać warstwę piachu, na nią wysypać ziemię i proponuje położyć siatkę na krety i dać na to ją 2-3 cm ziemi. Wtedy masz gwarancję pięknej trawy w ogrodzie.

podobne tematy:


Wróć do „Nasze rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości